Czy plagiat może zaszkodzić naszemu wizerunkowi?

Nikt nie lubi złodziei, a plagiat właśnie do tego się sprowadza. Chociaż czasami jest mylony z inspirowaniem się, może być potraktowany nawet jako przestępstwo i pociągnąć nas do poważnej odpowiedzialności karnej.


Ale to nie wszystko, co może nas czekać, kiedy go popełnimy, bo może stanowić on niezwykle szkodliwy dla naszego wizerunku, zwłaszcza jeśli zebraliśmy wokół siebie sporą liczbę odbiorców, na przykład na Instagramie.

Plagiatem nazywamy zwykłe skopiowanie czyjejś wartości intelektualnej, którą że być dosłownie wszystko, od piosenki, poprzez film, aż do zdjęcia. I właśnie te ostatnie są najczęściej plagiatowane, co zdarza się ostatnio coraz częściej, mimo iż jest coraz mocniej piętnowane. Bardzo często zdarza się, że nasi właśni obserwatorzy zauważają, że nasze zdjęcie, makijaż czy stylizacja jest od kogoś skopiowana, czy po prostu ukradziona. A nie korzysta z tym prawdziwszego problemu, jeśli oznaczymy osobę, którą się inspirujemy, ale jeśli tego zabraknie, to możemy wpakować się w spore problemy.

Zapraszamy do: https://wle.pisz.pl/prawo-cywilne

Mało rzeczy może podziałać na swój wizerunek tak niszczycielsko, jak danie się przyłapać na wykorzystywaniu cudzej pracy. Przez taki wybryk możemy zostać skreśleni przez naszych obserwatorów czy nawet trafić na portale plotkarskie, jeśli należymy do bardziej popularnych osób. Dlatego zawsze myśl o oznaczeniu osoby, jeśli kimś się inspirujesz. Możesz takie zdjęcia nawet dojść do opublikowanego posta.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Zielone źródła energii

O mezoterapii